KWS
   
 

Hodowlą roślin rolniczych zajmujemy się od ponad 150 lat - zaufaniem obdarzyło nas wiele generacji rolników

 

Jesteśmy przedsiębiorstwem hodowlano - nasiennym. Hodujemy i produkujemy materiał siewny buraka cukrowego, kukurydzy, rzepaku, pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, słonecznika, roślin strączkowych, poplonów.

W pracy hodowlanej stosujemy szerokie spektrum metod hodowlanych - od tradycyjnych, polegających na obserwacji i selekcji po najnowocześniejsze metody biotechnologiczne jak kultury tkankowe i znacznki molekularne. Pracujemy nad zwiększeniem zarówno wydajności naszych odmian jak i ich odporności na choroby i porażenie przez szkodniki.

Nasze produkty tworzymy zgodnie z zasadami poszanowania trwałości i nienaruszalności środowiska naturalnego oraz oszczędnego i zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych.

 

O KWS w skrócie:

  • siedzibą naszej spółki jest miasto Einbeck w Niemczech, w landzie Niedersachsen
  • KWS pracuje i działa w 70 krajach umiarkowanej strefy klimatycznej
  • posiadamy własne stacje doświadczalne i hodowlane, zakłady reprodukcji materiału siewnego oraz fabryki nasion w wielu krajach świata (łącznie 60 przedsiębiorstwa)
  • w roku gospodarczym 2015/2016 obrót grupy KWS wyniósł 1,036.8 mln Euro 
  • w grupie KWS zatrudnionych jest 4.800 osób
  • co roku inwestujemy ok. 17% wartości obrotu (182.4 mln Euro w roku 2015/2016) w badania naukowe i rozwój;

Integralną częścią naszej pracy jest działalność doradcza, dzięki której zyskujemy również okazję, aby poznać potrzeby naszych klientów i stosownie do nich kierować naszymi działaniami.

Co roku rejestrujemy na całym świecie nowe odmiany (w roku 2015/2016 było ich 397), co gwarantuje naszym klientom dostęp do najnowocześniejszych produktów. Nasze cele hodowlane są tak zdefiniowane, że jesteśmy w stanie uwzględnić potrzeby gopspodarstw o różnych kierunkach produkcji. Aby zapewnić produkowanym przez nas nasionom wysoką jakość, nieustannie ulepszamy procesy technologiczne i kontrolujemy jakość naszych produktów na każdym etapie produkcji.

 

KWS - specjalista od plonu

 

KWS - specjalista od nasion

 

 
KWS